понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Облачен празничен ден со температура до 11 степени

esen vo skopje park

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со услови за слаб локален дожд и магла во вечерните часови.

Утринските температури се движат од еден до пет степени, додека максималните дневни температури ќе бидат од шест до 11 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до седмиот степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести