понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачен саботен ден со температура до 14 степени

Стабилно и суво време со температура до 14 степени

zima bez sneg

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со умерен ветер.

Утринските температури ќе се движат од нула до девет, а дневните од шест до 14 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до девет степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести