петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Облачен викенд со малку дожд, снег само на планините

Од утре следи период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

dozd 123

Поврзани вести

Повеќе врнежи ќе има во западните делови од земјата каде на повисоките места ќе бидат од снег, што ќе ја зголеми снежната покривка.
Температурите ќе се движат од еден степен во Маврово до девет степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимални пет степени.
Во недела и понеделник повремен снег ќе има само на повисоките планини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести