сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Облачно и постудено време со температура до 13 степени

Облачно во текот на целиот ден

oblaci sivi

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со локален дожд, а на планините од снег.

Утринските температура се од минус еден до седум степени, додека дневните ќе бидат од шест до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 11-от степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести