Македонија

Облачно и студено време денеска

Облачно и студено време денеска

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со локален дожд.

Во попладневните часови врнежите ќе престануваат, а во текот на ноќта разведрување. Ќе дува засилен ветер кој наместа ќе достигне брзина и до 25 километри на час.

Утринските температури се движат од нула до осум степени, а дневните од 10 до 19 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 19-от степен.