недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Облачно и студено време денеска

dozd 123

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со локален дожд.

Во попладневните часови врнежите ќе престануваат, а во текот на ноќта разведрување. Ќе дува засилен ветер кој наместа ќе достигне брзина и до 25 километри на час.

Утринските температури се движат од нула до осум степени, а дневните од 10 до 19 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 19-от степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести