Македонија

Облачно и студено време, од утре стабилизација

Облачно и студено време, од утре стабилизација

Облачно време со услови за локално провејување на снег ќе преовладува денеска во Македонија.

Температурата ќе се движи од нула до седум степени, а ќе дува и умерен северен ветер.

Во Скопје слично време со температура до пет степени.

Од понеделник следува период на стабилно и суво време, насекаде со негативни утрински температури, а дневните ќе имаат тенденција на постепен благ пораст.