среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно и студено време, од утре стабилизација

vremepromenlivo

Последни вести

Облачно време со услови за локално провејување на снег ќе преовладува денеска во Македонија.

Температурата ќе се движи од нула до седум степени, а ќе дува и умерен северен ветер.

Во Скопје слично време со температура до пет степени.

Од понеделник следува период на стабилно и суво време, насекаде со негативни утрински температури, а дневните ќе имаат тенденција на постепен благ пораст.

Најчитани вести