недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Облачно и врнежливо време до крајот на работната недела

Какво време не’ очекуваа оваа недела

dozdovnik kapki na prozor

Поврзани вести

До крајот на оваа работна недела ќе преовладува променливо облачно време со повремен дожд, а на планините снег, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре претпладне ќе има подолги сончеви периоди, а кон крајот на денот и во текот на ноќта се очекуваат нови поинтензивни врнежи од дожд.

Во текот на утрешниот ден најстудено ќе биде во Маврово со само три степени, додека најтопло ќе биде во Гевгелија со 16 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 13-от степен.

Од среда, како што најавуваат метеоролозите, врнежите ќе бидат локални и со послаб интензитет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести