понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Облачно и врнежливо време со температура до 13 степени

Облачно и дождливо време

oblacno so dozd

Поврзани вести

Времето денесака во Македонија ќе биде облачно и врнежливо. Поинтензивни врнежи ќе има во текот на вечерните часови и ноќта.

На планините и повисоките места се очекуваат врнежи од снег.

Утринските температури ќе се движат од минус два до шест степени, а дневните температури од пет до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до десет степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести