понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно и врнежливо време со значителен пад на температурите

dozd-550x320

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде облачно и посвежо. Ќе има позначителен пад на дневната температура. Ќе врне, а ќе има и ретки грмежи. Наместа врнежите ќе бидат пообилни кои локално се очекува да наврнат над 30 литри на метар квадратен воден талог.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20, а дневната од 20 до 26 степени.

Во Скопје, слично време. Во текот на денот ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат пообилни. Ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 19, а дневната ќе достигне до 24 степен

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести