вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Облачно и врнежливо време

sonce-ili-dozd

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб, а на повисоките места умерен, претежно западен ветер. Во северните делови ќе има услови и за појава на краткотраен локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 20 до 25 степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести