четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно со дожд и температура до 31 степен

download

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со поројни врнежи од дожд и грмежи, на места во форма на невреме со појава на град и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Температурата ќе се движи од 17 до 31 Целзијусов степен.

Во Скопје слично време, со температура до 26 Целзијусови степени.

Во наредните денови продолжува периодот на нестабилно време со поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Во петок и сабота врнежите ќе бидат локализирани, во западните делови од земјава, а целосна стабилизација на времето со пораст на температурата се очекува од недела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести