вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Облачно, со грмежи и дожд попладне

obla;no

Последни вести

Времето ќе биде умерено облачно. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурата ќе се движи од 21 до 30 Целзиусови степени .

Во Скопје, слично време со температура до 28 Целзијусови степени.

УВ индексот ќе изнесува седум.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести