Македонија

Облачно, со грмежи и дожд попладне

Облачно, со грмежи и дожд попладне

Времето ќе биде умерено облачно. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурата ќе се движи од 21 до 30 Целзиусови степени .

Во Скопје, слично време со температура до 28 Целзијусови степени.

УВ индексот ќе изнесува седум.