четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Облачно со локален дожд и температура до 14 степени

Облачно време со температура до 14 степени

oblaci sivi

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со слаби локални врнежи од дожд. На повисоките места ќе има врнежи од снег.

Утринските температури ќе се движат од три до 11 степени, а максималните дневни температури ќе бидат од седум до 14 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 12 степени.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести