петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Облачно со малку сонце и температура до 19 степени

sonce so oblaci

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со малку сонце. Кон крајот на денот се очекува слаб локален дожд, особено во североисточниот дел на земјата.

Температурите ќе се движат од 12 до 19 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна до 16-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести