петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Облачно со малку сонце и температура до 23-от степен

sonce so oblaci

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди.

Утринските температури се движат од три до 11, додека дневните ќе бидат од 14 до 23 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 20-от степен.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести