вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Облачно со малку сонце, но и дожд

Денеска очекувајте и дожд

magla i sonce

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со мали сончеви периоди и дожд.

Можни се врнежи од снег на повисоките планини.

Утринските температури ќе се движат од три до 10 степени, а дневните од шест до 14 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 12-от степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести