понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Облачно со малку сонце, попладне дожд

Облачно време со температура до 14 степени

oblacno so dozd

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени сончеви периоди. Во попладневните часови се можни врнежи од дожд.

Утринските температури ќе се движат од минус два до шест степени, а дневните од седум до 14 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 10-от степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести