четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Облачно со малку сончеви периоди и температура до 15 степени

Утрински локален дожд, потоа облачно со малку сонце

dozdovnik kapki na prozor

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со мали сончеви периоди. Во утринските часови можни се помали локални врнежи од дожд.

Утринските температури ќе се движат од минус два до пет степени, а дневните температури ќе се движат од шест до 15 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 12-от степен.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести