четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Облачно со повремен дожд и температура до 10 степени

Облачно во текот на целиот ден

zamrznat dozd prozorec

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремен дожд, на повисоките места и планините од снег.

Температурите ќе се движат од еден до 10 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до седум степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести