вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Облачно со повремени врнежи од дожд

povremen_dozzd

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет.

Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 10 до 13 степени.

Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 11 степени.

Најчитани вести