четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Облачно со повремени врнежи од дожд

oblacno

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои попладне и во ноќните часови на места ќе бидат пообилни, локало над 30 литри на метар квадратен. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 6 до 14 степени.

Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд, попладне и во ноќните часови дождот ќе биде пообилен. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 11 степени.

Најчитани вести