Македонија

Облачно со повремени врнежи од дожд

Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето  во Македонија ќе биде облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд на пониските места, од дожд и снег на повисоките места и врнежи од снег на планините. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температура ќе достигне до седум степени.

Во Скопје  претежно облачно со дожд и со слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе достигне до пет степени.