петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно со повремени врнежи од дожд

dozd1-500

Последни вести

Времето  во Македонија ќе биде облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд на пониските места, од дожд и снег на повисоките места и врнежи од снег на планините. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температура ќе достигне до седум степени.

Во Скопје  претежно облачно со дожд и со слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе достигне до пет степени.

Најчитани вести