Македонија

Облачно со повремени врнежи од дожд

Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, повторно на некои места повисоко и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната од четири до 10 степени.

Во Скопје времето ќе биде умерено до значително облачно со повремен дожд и со слаб североисточен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до девет степени.

Во петок ќе преовладува променливо облачно и посвежо време.