понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Облачно со повремени врнежи од дожд

studeno i soncevo vreme

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд кои во јужните делови ќе бидат проследени со грмежи.

Пообилни врнежи се очекуваат во ноќните часови во четврток спрема петок, кога се очекува за 12 часа локално да наврнат над 20 литри на метар квадратен воден талог.

Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 20 до 27 степени. Во Скопје слично време, со температура до 25 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести