четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно со слаби локални врнежи од дожд

dozzd_proletttt

Последни вести

Времето  во Македонија претпладне ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд кои малку подоцна ќе престануваат и облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува умерен ветер од северозападен правец кој долж Повардарието на моменти ќе засилува по интензитет.

Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 16 до 23 степени.

Во Скопје ќе преовладува умерено облачно време со сончеви периоди иако во раните утрински часови и во Скопје ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

До недела ќе се задржи променливо облачно и потопло време со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има услови за локален краткотраен дожд, особено во четврток.

Најчитани вести