четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Облачно со сончеви периоди и температура до 12 степени

Облачно време со сончеви периоди и температура до 12 степени

zamrznat dozd prozorec

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во утринските часови можна е појава на магла.

Утринските температури ќе се движат од нула до шест степени, а дневните ќе се движат од пет до 12 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до седмиот степен.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести