четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Облачно со сонце и температура до 10 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени сончеви периоди.

esen vo skopje

Поврзани вести

Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер кој ќе достигне брзина и до 30 километри на час.

Температурите ќе се движат од еден до десет степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до седум степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести