недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Облачно, со температура до 17 степени

obla;no

Последни вести

Во Македонија времето денеска ќе биде променливо облачно со појава на ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини во претпладневните часови, а попладне облачноста ќе се намали.

Утринската температура ќе се движи од минус три до пет, а дневната од 11 до 17 степени.

Во Скопје претпладне ќе има појава на ниска облачност и слаба магла, а попладне ќе има сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

И натаму продолжува период на стабилно и суво време, по котлините и речните долини со појава на ниска облачност и слаба утринска магла.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести