среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно со температура со 33 степени

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 Целзијусови степени, а дневната од 25 до 33 Целзијусови степени.

download

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а на повеќе места нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи.

Ќе дува умерен северозападен ветер кој попладне повремено ќе се засилува.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 Целзијусови степени, а дневната од 25 до 33 Целзијусови степени.

Во Скопје променливо облачно со локален дожд и грмежи. Ќе дува умерен северозападен ветер кој повремено ќе се засилува. Температурата ќе достигне до 28 Целзијусови степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести