среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Облачно со услови за слаб локален дожд

oblacno

Последни вести

Во Македонија утре претпладне ќе биде претежно облачно со услови за слаб локален дожд, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен северен ветер.

Температурата од пет до 14 степени.

Во Скопје  претежно облачно. Ќе дува слаб умерен северен ветер.

Температурата ќе достигне до 11 степени.

Најчитани вести