Македонија

Облачно со ветер, магла и температура до 10 степени

Облачно со ветер, магла и температура до 10 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со слаб ветер и магла.

Температурите ќе се движат од четири до десет степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 10-от степен.