петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Облачно со ветер, магла и температура до 10 степени

Облачно време со температура до 10 степени.

oblacno so dozd

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со слаб ветер и магла.

Температурите ќе се движат од четири до десет степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 10-от степен.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести