петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Облачно со врнежи од дожд

poroen-dozd1-540x272

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, особено во источните делови, проследени со засилен јужен ветер и услови за појава на грмежи.

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од седум до 12 степени.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе достигне до девет степени.

Најчитани вести