среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно, студено и со малку сонце

Студено утро, во текот на денот малку сонце и повеќе облаци

zima

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во утринските часови ќе има појава на мраз.

Утринската температура ќе се движи од минус 10 до минус два степени, а дневните од минус три до шест степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до третиот степен.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести