Македонија

Облачно време и денеска, температурата до девет степени

Облачно време и денеска, температурата до девет степени

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со услови за локален дожд, а на планините врнежите ќе бидат од снег.

Во утринските часови ќе има магла низ котлините, а во западните делови ќе има услови за слаб дожд, а на повисоките места снег.

Температурата ќе се движи од нула до девет степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до вториот степен.