среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Облачно време и денеска, температурата до девет степени

Облачно време со температура до девет степени

esen vo skopje park

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со услови за локален дожд, а на планините врнежите ќе бидат од снег.

Во утринските часови ќе има магла низ котлините, а во западните делови ќе има услови за слаб дожд, а на повисоките места снег.

Температурата ќе се движи од нула до девет степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до вториот степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести