вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Облачно време, пропладне со пороен дожд

1-poezija-sama-na-dozhdot-www.kafepauza.mk_

Последни вести

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со пороен дожд, кој на места ќе биде обилен и проследен со грмежи и засилен ветер.

Температурата ќе се движи од 20 до 32 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести