петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Облачно време со дожд и снег, температурата до шест степени

Облачно со дожд и снег

snegulka

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег. Поинтензивни врнежите ќе бидат во вечерните часови.

Утринската температура че се движи од минус седум до минус еден степен, а дневните ќе бидат од нула до шест степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до третиот степен.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести