Македонија

Облачно време со дожд и снег, температурата до шест степени

Облачно време со дожд и снег, температурата до шест степени

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег. Поинтензивни врнежите ќе бидат во вечерните часови.

Утринската температура че се движи од минус седум до минус еден степен, а дневните ќе бидат од нула до шест степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до третиот степен.