среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Облачно време со дожд и температура до 11 степени

Денеска дожд и слаб ветер со температура до 11-от степен.

dozd 123

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд.

Утринските температури ќе се движат од до девет степени, а дневните температури ќе бидат од шест до 11 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до седум степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести