сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Облачно време со дожд и температура до 15-от степен

Уште еден дождлив ден

dozd 123

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со локален дожд. На планините се очекуваат врнежи од снег.

Утринските температури се од нула до осум степени, додека дневните ќе бидат од шест до 15 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 13-от степен.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести