четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно време со дожд и температура до 16 степени

dozd 123

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Утринските температури се движат од минус еден до осум, а дневните ќе бидат од седум до 16 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 12-от степен.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести