четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Облачно време со дожд и температура до 18-от степен

dozd reka

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со дожд, а слаб снег ќе има на повисоките места.

Утринските температури се од минус еден до седум, а дневните од девет до 18 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 15-от степен. 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести