Македонија

Облачно време со дожд и температура до 18-от степен

Облачно време со дожд и температура до 18-от степен

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со дожд, а слаб снег ќе има на повисоките места.

Утринските температури се од минус еден до седум, а дневните од девет до 18 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 15-от степен.