четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно време со локален дожд и температура до 11 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно и нестабилно време со слаб локален дожд.

oblacno so dozd

Поврзани вести

Во утринските часови ќе има појава на магла со умерен североисточен ветер.
Температурите ќе се движат од четири до 11 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува облачно време со температура до осум степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести