вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Облачно време со локален дожд и температура до 14 степени

Облачно време со температура до 14-от степен

dozd 123

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд.

На повисоките места се очекуваат врнежи од снег. Утринските температури ќе се движат од еден до десет степени, а дневните температури ќе бидат од седум до 14 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 11 степени. 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести