понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно време со локален дожд и температура до 22-от степен

oblacno so dozd

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со локален дожд и ветер, кој наместа ќе достигне и до 20 километри на час.

Утринските температури се движат од пет до 12, а дневните ќе бидат од 13 до 22 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 19-от степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести