Македонија

Облачно време со локален дожд и температура до 22-от степен

Облачно време со локален дожд и температура до 22-от степен

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со локален дожд и ветер, кој наместа ќе достигне и до 20 километри на час.

Утринските температури се движат од пет до 12, а дневните ќе бидат од 13 до 22 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 19-от степен.