петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Облачно време со магла и сонце, со температура до 12 степени

Умерено облачно време со сонце и малку магла.

magla i sonce

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со малку сонце и магла.

Утринските температури ќе се движат од минус три до шест степени, а дневните температури ќе бидат од пет до 12 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до деветиот степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести