понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Облачно време со мали сончеви периоди и температура до 10 степени

Умерено облачно време со сонце.

sneg i sonce

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во утринските часови врнежите ќе престануваат и ќе има разведрување.

Утринските температури ќе се движат минус четири до два степени, а дневните температури ќе бидат од четири до 10 степени.

Во вечерните часови ќе има појава на магла поради што ќе биде намалена видливоста.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до седмиот степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести