четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Облачно време со малку сонце и дожд

Облачно време со температура до 15 степени

esen

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за слаб локален дожд.

Утринските температури ќе се движат од два до девет степени, а дневните ќе се движат од осум до 15 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 10 степени.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести