петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно време со малку сонце и температура до 12 степени

Повеќе облаци, а помалку сонце за крајот на оваа работна недела.

esen vo skopje park

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со сончеви периоди и малку ветер.

Утринските температури ќе се движат од минус три до четири степени, а дневните температури ќе бидат од пет до 15 степени.

ВО Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 12 степени.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести