четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Облачно време со малку сонце и температура до 14 степени

Температурата денеска со максимални 14 степени

planinasonce

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде претпладне со дожд, осовено во западните, северозападните и југозападните делови на земјата, а во останите предели ќе биде умерено облачно со сончеви периоди.

Утринските температура ќе се движи од два до девет, додека дневните температури ќе се движат од седум до 14 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 11 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести