Македонија

Облачно време со малку сонце и температура до 14 степени

Облачно време со малку сонце и температура до 14 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде претпладне со дожд, осовено во западните, северозападните и југозападните делови на земјата, а во останите предели ќе биде умерено облачно со сончеви периоди.

Утринските температура ќе се движи од два до девет, додека дневните температури ќе се движат од седум до 14 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 11 степени.