петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Облачно време со малку сонце и температура до 19-от степен

Претежно облачно време денеска

sonce so oblaci

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со мали сончеви периоди.

Утринските температури ќе се движат од минус еден до осум, а дневните температури од 11 до 19 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 15-от степен.  

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести