недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Облачно време со повремен локален дожд

dozd500

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од пет до 11 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со повремен дожд и магла. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до осум степени.

Најчитани вести